Wizyta w Straży Pożarnej

Ponoć każdy mały chłopiec chciałby zostać strażakiem, my mieliśmy tą przyjemność i mogliśmy się przekonać jak choć w małym stopniu wygląda praca strażaka.

14 grudnia klasa 4cK, 5dK, ZRW 1, ZRW 4 odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Gliwicach. Pan Brygadier Dariusz Mrówka - Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i strażacy oprowadzili nas po straży i pokazali wozy strażackie, wraz z wyposażeniem, ubiór strażaka, strażacką rurę i zjazd po niej, węże strażackie i jak je szybko rozwinąć, a nawet „smoka” służącego do pompowania wody. Dzieci mogły poczuć się na chwilkę strażakami ubrane w kurtkę i hełm strażaka, wsiąść do wozu strażackiego, czy ćwiczyć ugaszanie fikcyjnego pożaru.

Wycieczka obfitowała w bardzo interesujące informacje, spędziliśmy czas w wesołej i serdecznej atmosferze, bardzo dziękujemy za przyjęcie i pokazanie waszej bohaterskiej pracy!