Spotkanie z mistrzami śląskiego baroku w Willi Caro

W dniu 20 września 2017 r. uczniowie z kl. 2AG i 3AG zwiedzili wystawę zorganizowaną przez Muzeum w Gliwicach w Willi Caro. Zobaczyli 30 obrazów wypożyczonych z kościołów, klasztorów i muzeów położonych na dzisiejszym Dolnym i Górnym Śląsku oraz paletę malarską pochodzącą z domu Michaela Willmanna w Libiążu. Dla części z tych znakomitych dzieł była to pierwsza publiczna prezentacja. Zgromadzone w Willi Caro obrazy śląskich mistrzów dobitnie pokazują, że malarstwo na tym terenie to były nie tylko religijne i portretowe przedstawienia lecz także znakomite obrazy o tematyce mitologicznej i rodzajowej, martwe natury i wspaniałe pejzaże.

W drugiej części uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Ich zadaniem było wypełnienie barwnymi plamami akwarelą jednej z dwóch reprodukcji portretów autorstwa śląskich mistrzów baroku: „Dziewczynka z sierpówką” lub „Święta Małgorzata”.

• 2017.09.20 Spotkanie z mistrzami śląskiego baroku w Willi Caro_1
  • 2017.09.20 Spotkanie z mistrzami śląskiego baroku w Willi Caro_2