Dzień Górnika

Grudniowy kalendarz przedszkolny przepełniony jest spotkaniami, imprezami i ważnymi uroczystościami. To pracowity miesiąc, natomiast jako przedszkolaki mieszkające na Śląsku, nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Górnika. Dnia 04.12.2017 w przedszkolu gościliśmy panów górników. Pierwszy z nich przybył do Nas w pełnym, galowym umundurowaniu,
a drugi prezentował strój, w którym górnicy pracują na co dzień w kopalni. Panowie ciekawie opowiadali o swojej pracy i trudnościach, jakie ich spotykają. Zaprezentowali również film, w którym pokazana została kopalnia i jej pracownicy. Każdy przedszkolak mógł zobaczyć i przymierzyć strój i akcesoria górnika. Przybyli goście przygotowali dla przedszkolaków podarunek w postaci – kawałka węgielka. Niespodzianką było dla Nas, że panowie Górnicy to osoby znane naszych dzieciakom. Górnikami byli Tato i Dziadek naszych przedszkolaków – Tobiaszka i Antka. Po zakończonych zajęciach na małych górników czekał poczęstunek – oblaty śląskie oraz cukierki kopalnioki.

Za organizację Dnia Górnika w przedszkolu serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce i Panu Karolowi.