Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniu 4 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To bardzo ważne święto, które przypomina nam, że wśród społeczeństwa są zarówno dzieci jak i dorosłe osoby niepełnosprawne, które chcą się bawić, uczyć i pracować. Cała uroczystość rozpoczęła się od przygotowania konkursu wprowadzającego nas w wielką „Podróż dookoła świata”. Tematem pracy każdej z klas było przygotowanie plakatu, jednego z sześciu kontynentów całego globu. Przepustką do rozpoczęcia i ukończenia wspólnej podróży było pozyskanie paszportu i zdobycie kolejnych pieczątek. Dzieci wraz swoimi opiekunami przemierzały kolejne sale charakteryzujące dany kontynent, w którym to właśnie podczas zabaw, zadań i wspólnych tańców zapoznawały się z jego tradycjami, potrawami i zwyczajami. Finał podróży miał miejsce w sali gimnastycznej, gdzie dokonano podsumowania zdobytych informacji wypełniając poszczególne kontynenty charakterystycznymi ilustracjami i wspólnie odśpiewano oraz wykonano taniec w rytm piosenki pt.”Heal the World” Michaela Jacsona. Kolorowe stroje, świetna atmosfera, swoboda i talent, z jakim uczniowie wchodzili w swe zadania, zachwycały wszystkich uczestników. Bawiliśmy się przednio!