Spotkania z przedszkolakami

Spotkania teatralne z przedszkolakami to miła tradycja, którą uczestnicy „Bajkowego Teatrzyku” kontynuują już od wielu lat. Ponownie miały one miejsce w naszej szkole 11.01.2018 roku oraz 21.02.2018 roku. Gościliśmy wówczas dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 40 w Gliwicach, Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Gliwicach oraz Niepublicznego Przedszkola Chatka Uszatka w Gliwicach. Najpierw „Bajkowy Teatrzyk” zaprosił najmłodszych w daleką podróż, którą był spektakl pt. „Kosmiczna wędrówka”. Później, strzałem w dziesiątkę okazały się mini warsztaty teatralne, przygotowane wspólnie przez aktorów oraz opiekunów grupy teatralnej. Przedszkolacy lecieli rakietą, odwiedzali planety: Ciemności, Lodu, Ognia, Wiatru i Hałasu przymierzając elementy kostiumów, zamieniając się w ich mieszkańców. Doświadczenie to sprawiło dużo radości zarówno gościom, jak i gospodarzom.