,,Przedszkolaki z wizytą na policji''

Tego dnia nasza przedszkolna drużyna mogła czuć się wyjątkowo miło i bezpiecznie. 22.03.2018 roku przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę na II Komisariat Policji w Gliwicach. Głównym celem naszej wyprawy było zapoznanie się z pracą policjantów, zwiedzanie budynku komisariatu oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki bacznie zwiedzały komisariat policji, obserwując pracę policjantów, ale także policjantek. No właśnie !!! To zaskoczyło nasze przedszkolaki, że w policji mogą również pracować panie. Dzieciaki bardzo chętnie i aktywnie zadawały pytania panu policjantowi. Największa atrakcją dla przedszkolaków była możliwość zapoznania się z radiowozem policyjnym. Dzieciaki miały okazję wejść do radiowozu, a także porozmawiać z innymi policjantami przez radio. Niestety prezentacja radiowozu nietrwała zbyt długo, ponieważ panowie policjanci musieli jechać na interwencję. Maluchy z radością obserwowały  odjeżdżający na sygnale radiowóz. Na koniec przedszkolaki wręczyły panu Dariuszowi – rysunki z policjantem, a w zamian pan policjant obdarował nasze przedszkolaki breloczkami. Z uśmiechem i dużą dawkę energii powróciliśmy do naszego przedszkola.

Pragniemy podziękować Panu Dariuszowi Krawcowi za wspaniałą organizację wycieczki, dozę atrakcji i radości, a także za poświęcenie swojego czasu.