Koncert muzyki operowej

14 listopada odbył się przepiękny koncert muzyki operowej zatytułowany "Audycja muzyczna dla dzieci". W sali gimnastycznej rozbrzmiewały głosy: pani Aleksandry Szafir -Makowskiej - sopranistki oraz pani Magdaleny Spytek-Stankiewicz - mezzosopranistki. Śpiewaczkom Opery Śląskiej w Bytomiu akompaniowała pani Anna Sułkowska - nauczycielka Szkoły Muzycznej w Gliwicach. Audycję rozpoczęły pieśni polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki.Był to ukłon w stronę wielkich Polaków, którzy w czasie zaborów rozsławiali imię Polski. W drugiej części koncertu Panie wykonały słynne duety ze światowych oper i operetek min. Duet Sextusa i Vitelli z opery Wolfganga Amadeusa Mozarta, Duet kotów z opery Gioacchina Rossiniego.

Wszystkim towarzyszył podniosły nastrój.

• 2018.11.14 Koncert muzyki operowej_1
  • 2018.11.14 Koncert muzyki operowej_2