Co nam niesie Pani Jesień?

W pierwszych dniach października nasze przedszkolaki przywitały jesień. Dowiedzieliśmy się, jakie podarunki przyniosła nam Pani Jesień. Oglądaliśmy kasztany, żołędzie, wielobarwne liście, jarzębinę i szyszki . Nie zabrakło oczywiście przepysznych darów sadu i ogrodu. Próbowaliśmy jabłek, gruszek, śliwek, marchewek i nawet pietruszki. Dzieci robiły same zdrowe surówki i owocowo- warzywne soki. Wszystko bardzo nam smakowało! Podsumowaniem zajęć o jesieni, było przedszkolne Święto Ziemniaka.

Wszyscy tego dnia byliśmy ubrani na brązowo! Uczyliśmy się, co możemy zrobić z ziemniaków... Wiedzieliście, że pyszne chipsy są z ziemniaków? Oglądaliśmy jak obiera się ziemniaki i porównywaliśmy, które obierki są najdłuższe. Najlepszą frajdę sprawiły nam prawdziwe wykopki- szukaliśmy ziemniaków ukrytych w ziemi! Bardzo podobały nam się takie zajęcia!