Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 11 maja 2016 roku w godzinach od 10.00 do 12.00 nasza szkoła zorganizowała po raz dziesiąty imprezę "Cała Polska czyta dzieciom" w ramach kampanii społecznej fundacji "ABCXXI".
„Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami, lub jest niedroga, gdy zaopatrujemy się w tanich księgarniach albo na wyprzedażach. (….)” Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska
Imprezę zorganizowano w auli Centrum Edukacyjno - Kongresowym Politechniki Śląskiej.
Impreza miała charakter integracyjny, gdyż spotkali się uczniowie pełnosprawni jak i niepełnosprawni z gliwickich szkół podstawowych. W tym roku hasłem przewodnim były wspomnienia z wcześniejszych spotkań. :)

Dziękujemy wszystkim ludziom" dobrego serca", dzięki którym ta impreza się odbyła:).