Ceramiczna jesień w muzem

W dniu 27 października 2016 roku uczniowie klas 1A, 2A i 3A gimnazjum odwiedzili muzeum Willa Caro w Gliwicach. W ramach projektu realizowanego w muzeum „Ceramiczna jesień” mieli okazję obejrzeć dwie bardzo interesujące wystawy ceramiki i jej szlachetnej odmiany- porcelany. Wśród eksponowanych wyrobów ceramiki użytkowej podziwiali bogactwo form i zdobień, które pojawiały się począwszy od stylu rokoko aż po lata 50 i 60 XX wieku oraz współcześnie. Uczniowie dowiedzieli się gdzie i kiedy narodziła się sztuka wyrobu ceramiki, co oznacza „dizain”, gdzie obecnie wytwarzana jest w Polsce porcelana i jakie znaki firmowe można odnaleźć na wyrobach z porcelany. W części warsztatowej uczestnicy wcielili się w projektantów sztuki użytkowej, tworząc własne wzory zdobień na papierowych filiżankach.