Andrzejki cz.2

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

W środę 30 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Podczas imprezy zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  tradycyjnego lania wosku, ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Całą imprezę uświetniała nam muzyka zaproszonego specjalnie na tą imprezę do naszej szkoły zespołu. Pod koniec zabawy uczniowie raczyli się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, wszyscy wrócili do domu   w doskonałych humorach.