Dzień Bezpiecznego Internetu

ZSOS Nr 7 w Gliwicach co roku uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu i podejmuje działania na rzecz bezpieczeństwa młodych niepełnosprawnych internautów w sieci.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. (PCPSI)

Dnia 21.02.2018r. w naszej placówce odbyły się  warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Inicjatywa została zgłoszona za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, których celem było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie uczniów i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online, promowanie pozytywnego wykorzystywania Internetu, rozbudzanie szacunku w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby.

Uczniowie wzięli udział w Quizie Wiedzy na temat Zasad Bezpiecznego Internetu i wykonali plakaty, które zaprezentowano na wystawie na terenie placówki.