Program "Laboratoria przyszłości"

Od września w naszej szkole realizowane są zajęcia z wykorzystaniem materiałów zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W skład naszego szkolnego wyposażenia wchodzą: drukarka 3D wraz z akcesoriami i laptopem, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami stacja lutownicza z gorącym powietrzem, aparat fotograficzny z akcesoriami – kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami (2 w 1) statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, długopisy 3D z akcesoriami, filamenty do drukarki i długopisów 3D, gogle wirtualnej rzeczywistości (wraz z akcesoriami i oprogramowaniem, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, roboty edukacyjne z akcesoriami,maszyna do szycia z akcesoriami, zestaw garnków i patelni z pokrywkami, zestaw misek, desek do krojenia, sita, durszlak, stolnice, wałki, ubijaczka, zestawy talerzy, sztućców i noży, sprzęt AGD: blender, mikser z misą obrotową, robot wielofunkcyjny, opiekacz