Kuchnia bez barier

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz projekt edukacyjny „Kuchnia bez barier” zdobył Grant Nowej Ery w pierwszym etapie XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”.
Na czym polega nasz projekt?
„Kuchnia bez barier” to projekt zajęć edukacyjnych realizowanych na zajęciach kształtujących kreatywność z uczniami klas 2d i 2e w naszej placówce. Zakłada stworzenie prostej mini książki kucharskiej czytelnej dla naszych wychowanków, małych dzieci oraz wszystkich osób z problemami w komunikacji. Przepisy w niej zawarte będą oparte na trzech zasadach: proste przepisy, proste składniki, prosta realizacja. Przy ich opracowywaniu wykorzystywane są symbole komunikacji alternatywnej AAC dostępne w programie Boardmaker.
Uczestnicy grupy projektowej są odpowiedzialni za opracowanie przepisu, jego przetestowanie i ewentualną korektę, tak by był jak najprostszy do wykonania. Zdobyty grant zamierzamy przeznaczyć na zakup dodatkowego sprzętu kuchennego, który uatrakcyjni prowadzone zajęcia. Ponadto chcielibyśmy nagrodzić uczniów biorących udział w projekcie wspólnym wyjściem do restauracji.
Trzymajcie za nas kciuki na drugim etapie konkursu.