Spotkanie z zawodnikami Gliwice Lions

1 kwietnia gościliśmy zawodników futbolu amerykańskiego GLIWICE LIONS. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Lekcja wychowania fizycznego z mistrzem sportu”, który realizujemy już od kilku lat, a do jego powstania przyczyniła się ogólnopolska kampania społeczna Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u”.

W pierwszej części spotkania goście zapoznali nas z historią i tajnikami futbolu amerykańskiego, zaprezentowali strój i wyposażenie rugbysty oraz zachęcali uczniów do trenowania tej dyscypliny sportowej, podkreślając, że nie wymaga ona posiadania żadnych szczególnych predyspozycji, a warunki fizyczne również nie mają znaczenia. Później rozpoczęła się intensywna rozgrzewka, a po niej różnorodne ćwiczenia zwinnościowe i wytrzymałościowe oraz ćwiczenia z charakterystyczną „jajowatą” piłką. Pomimo tego, że wykonanie niektórych ćwiczeń wymagało ogromnego samozaparcia, wszyscy uczniowie wychodzili z sali uśmiechnięci i pełni wrażeń.