Śląsk na co dzień- spotkanie 3

„ŚLĄSK NA CO DZIEŃ, ŚLĄSK OD ŚWIĘTA” SPOTKANIE 3

„Niech żyje nam górniczy stan”- pod takim hasłem odbyło się trzecie spotkanie z tradycją, zwyczajami Górnego Śląska w Zamku Piastowskim.
Uczniowie z klas 6aP i 2eKG ze sporym zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną wyczerpująco ukazującą pracę górnika w kopalni od XIX wieku do współczesności. Nie zabrakło też filmu prezentującego święto górników zwane „Barbórką”. Uczestnicy spotkania poznali też nazwy poszczególnych części galowego ubioru górnika. Dowiedzieli się co oznaczają kolory pióropusza z czapki górnika. Wzbogacili swą wiedzę o wiele cennych ciekawostek związanych z tą bardzo niebezpieczną pracą jaką jest praca górnika w kopalni. Na koniec spotkania odbyły się zajęcia warsztatowe podczas których uczniowie wykonali czapki górnicze z pióropuszami.