Wycieczka do Brennej w ramach "Poznaj Polskę" (1)

W środę pierwsza grupa uczniów wybrała się na wycieczkę w góry, w okolice Brennej. Dzięki dofinansowaniu z programu "Poznaj Polskę" uczniowie mogli odwiedzić dwie zagrody edukacyjne. W "Chlebowej Chacie" dowiedzieliśmy się, jak wyglądało kiedyś życie w gospodarstwie oraz mogliśmy spróbować samodzielnego wypieku podpłomyków, które później spałaszowaliśmy z świeżym masłem, smalcem i miodem. Zerknęliśmy również do stodoły z różnymi pojazdami. Pobyt w "Chlebowej Chacie" zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.
Następnie udaliśmy się do drugiego gospodarstwa - "U Gazdy". Dostać się tam nie było łatwo, na górę wwiozła nas ciuchcia 🚂 Na miejscu pooglądaliśmy oraz nakarmiliśmy różne wiejskie zwierzątka, a część z nich mogliśmy nawet pogłaskać 🙂